Október 23-a, koszorúzás Gyulán és Békéscsabán

szöveg és képriport: Bagyinszki Zoltán

2019. Október 23-án hagyományainkhoz híven a városi koszorúzási ünnepségeket követően “ kis delegáció “ koszorúkat helyezet el a gyulai hősök és mártírok sírjainál, emlékműveinél.
Gyula: Városháza, Református Új temető- Nádházi János a Gyulai Forradalmi Tanács elnöke,
Békéscsaba: RK. temető-a 2 mártír nyughelyénél és a volt laktanya épülete ahol- Mány Erzsébetet és Farkas Mihályt 1957 tavaszán kivégezték. Köztudott a kiskatonák, akik parancsot kaptak a kivégzésre, nem voltak hajlandók a parancs végrehajtására.
A delegáció tagjai voltak: dr. Görgényi Ernő polgármester úr, Bagyinszki Zoltán az Okt. 23 Alapítvány kuratóriumának elnöke, Pataky László kurátor és Szántó Mihály 56-os gyulai veterán unokájával.
A tisztelgő koszorúzás – utazásunk közben Szántó Mihály bácsival történt egykori gyulai és a budapesti forradalmi eseményeket és az azt követő megtorlásokról hallhattunk, (érdeklődéssel és hitelesen tanulva az egykori tragikus eseményekről, pl a gyulavári hídnál történtekről).