1956-os emlékmű felállításának tervei a 2006 évben.

Gyula város Polgármesteri Hivatala részben civil kezdeményezésre 1956-os emlékmű felállítását tervezi 2006 évben.
A közelmúltban megalakult gyulai Október 23. alapítvány azzal a céllal jött létre városunkban, hogy segítse a jubileum évében felállítandó emlékmű megvalósítását.
M. Szabó András a forradalmi időszak gyulai polgármestere, ma is élő történelmi személyiség „alapítványt tett” és 1 millió Ft alaptőkével indította útjára a kezdeményezést.

Az alapítvány a városban és az elszármazott gyulaiak baráti körében gyűjtést szervez az általunk vállalt szükséges források biztosítására.
A megvalósítást nagyban segíti majd az Október 23. alapítvány által tervezett, összesen 2.5 millió Ft. nagyságú pénzeszköz előteremtése.
Alapítványunk a szervezőmunkát március hónapban megkezdte, az előkészítést követően optimistán végezzük a támogatók megkeresését.

Gyula, 2006. március 20.
Dr. Erdmann Gyula kuratóriumi elnök