A Kommunizmus Áldozatainak Emléknapja 2013 – Meghívó

kommunizmus-elmeknapja_20120226211125_72Gyula Város Önkormányzata és az Október 23. Alapítvány tisztelettel meghívja Önt és barátait 2013. február 25-én, hétfőn, 10.00 órára

A KOMMUNIZMUS ÁLDOZATAINAK EMLÉKNAPJA

alkalmából szervezett, városi megemlékezésünkre!

Helyszín: a dr. Erdődi Lajos tiszteletére állított emléktábla melletti tér, a Kommunizmus áldozatainak városi emlékművénél ( Béke sugárút 31/A ).

Program:
– Himnusz
– Illyés Gyula: Egy mondat a zsarnokságról című versét Bartus Gyula Jászai díjas színművész adja elő
– Beszédet mond: Dr. Szabó Ferenc történész
– Gyertyagyújtás és koszorúzás zárja a rendezvényt
– Szózat

Kérjük, hogy egy szál virágot és gyertyát szíveskedjenek magukkal hozni, köszönjük!

Rendhagyó történelemóra 11.15-től az Erkel Ferenc Gimnáziumban, vitaindító előadást tart dr. Erdész Ádám történész a Békés Megyei Levéltár igazgatója. Moderátor Bagyinszki Zoltán az alapítvány elnöke.

14.00 órakor koszorúzás Békéscsabán a lakatanya falán lévő 56-os emléktáblánál.

Gyula, 2013. február 15.

Fotó: Pataky László