A málenkíj robot 70. évfordulójára fölavatták a gyulai emlékművet

Koszorút helyeztek el az Október 23 Alapítvány kuratóriumi tagjai és az alapító M. Szabó András, aki személyesen is ott volt a szörnyű időszakban amikor indult a vonat a sok gyulai német polgárral a bizonytalan jövő, a szovjet bányák felé.

Emlékeztünk, tisztelegtünk, egyben örömmel tapasztaljuk, hogy Gyula városa egy impozáns emlékművel gazdagodott.

Szőke Sándor és Csőke Péter ismét remek munkát végzett, a fekete gránit az örökmécses, a rámpára emlékeztető felvezető hatásos emlékhely, az utódok, a város polgárainak és a helyi németeknek igazi örömére.

A szép németvárosi templomharang ismét megszólalt, tisztelegve az egykori áldozatok, a vissza nem térők emlékére.

Gratulálunk minden közreműködő-alkotó számára!

Október 23 Alapítvány kuratóriumi tagjai
2015. január 10.