Bandi bácsira emlékeztünk.

Bandi bácsira emlékeztünk. Mert Gyula város 1956-os polgármesterét mindenki Bandi bácsiként ismerte, és mindenki úgy emlékszik rá, mint életvidám, jó humorú, mindenkivel barátságos emberre, aki ráadásul olyan magával ragadón tudott a forradalom gyulai eseményeiről mesélni, hogy öröm volt hallgatni! 2022. augusztus 26-án Gyula Város Önkormányzatának és az Október 23. Alapítványnak a nevében Bagyinszki Zoltán, Dávid Péter és Pataky László, az alapítvány kuratóriumának tagjai koszorút helyeztek el Bandi bácsi sírjánál az Óbudai temetőben. Az emlékezést rövid séta egészítette ki, lévén a kuratóriumi tagok Sinkovits Imre és Bibó István sírját is felkeresték. Ők szintén kötődnek az ’56-os forradalomhoz, hiszen előbbi október 23-án, a Petőfi-szobor előtt szavalta el a Nemzeti dalt, utóbbi Nagy Imre kormányának államminisztere volt. A koszorúzás és a temetői séta mellett természetesen helyet kapott a régi idők felelevenítése, amikor még Bandi bácsi köztünk volt, ez az életvidám, jó humorú, mindenkivel barátságos, különleges ember.

Dávid Péter
elnök