IV. Gyulai ’56-os Művészeti Emlékverseny

Az 1956-os forradalom és szabadságharc 60. évfordulójának tiszteletére.

Gyula, 2016. október 22-23. (szombat-vasárnap)

A két napos, történelmi témájú, országos művészeti fesztivált a 60. jubileumi évben immár 4. alkalommal rendezzük meg a 10 éves Október 23. Alapítvány, Gyula Város Önkormányzata és a POFOSZ Békés megyei szervezete támogatásával. A színvonal emelését célzóan idén bevonjuk a szakmai szervezésbe a Gyulai Művésztelep Egyesület művészeit is.

Korábban a részvételi arány és a téma változatos bemutatása, a hangulata igazolta elképzelésünket, van értelme ’56-os témában országos nagyrendezvényt szervezni.

Kapcsolatok jöttek létre, szakmai barátságok szerveződtek a települések, diákok és a felkészítő tanárok között. Gyula városa biztosította jelenlétét 1956 szellemének ápolására felesküdve.

Sok még az adósságunk, kevés az ismeret, ezért a gyulai civil szervezetünk a fiatalok számára szervezett programokkal, az alapítványunk honlapjával, történelmi rendezvényeinkkel, tanulmányi kirándulásokkal igyekszik azt elmélyíteni.

Helyszín:
Mogyoróssy János Városi Könyvtár
(Simonyi-Olvasóterem),
5700 Gyula, Városház utca 13.
06/66-362-000

Az emlékverseny pályázati anyagából készült kiállítás ugyanitt, a rendezvényteremben és a világhálón lesz látható 2016. november végéig.

A programot az 1956-os Emlékbizottság KKETTKK-56P-04 jelű “Sinkovits Imre” pályázat támogatásával valósítjuk meg.

56-os művészeti emlékverseny - meghívó

56-os művészeti emlékverseny – meghívó