Versenyfelhívás – 1956-os forradalom Gyulán

Kedves Gyerekek, Szülők, Pedagógusok!

Az Október 23. Alapítvány pályázatot hirdet gyulai diákok részére 1956-os forradalom Gyulán címmel.

Az alapítvány célja az 1956-os események szélesebb körű megismerése helytörténeti kitekintéssel, hagyományteremtés szándékával.

A pályázatnak tartalmaznia kell:
egy számítógépes prezentációt (max. 15 dia, Microsoft Office PowerPoint programmal elkészítve, azaz ppt/pps vagy pptx/ppsx formátumban)

Korcsoportok:
Általános iskola – 8. osztály
Középiskola – 9-10. osztály, 11-12. osztály

Javasolt szakirodalom:
Erdmann Gyula: Békés megye 1956-ban I. – Forráskiadványok a Békés Megyei Levéltárból 22. Gyula. 2006.
Általános iskola: I. kötetből a bevezető tanulmány, Nádházi János és társai pere
Középiskola: I-II. kötet tanulmányai

A legjobb pályamunkák értékes könyvjutalomban részesülnek, valamint bemutatásra kerülnek a gyulai médiákban és az alapítvány honlapján: www.oktober23alapitvany.hu

Jutalmazni szeretnénk a legjobb felkészítő tanárok munkáját is!

A pályázatokat a következő e-mail címre kérjük eljuttatni:
bz1954@t-online.hu
2018. május 30-ig
“1956 Gyulán” jeligével.

A beérkezett pályamunkákat a kuratórium bírálja el szakértők bevonásával.

Eredményhirdetés:
A 8. osztályosok az általános iskolai ballagás alkalmával személyesen veszik át az elismerést az alapítvány által delegált kurátortól, a középiskolások a szóbeli érettségi vizsgák előtt.

Jó készülődést és eredményes kutatómunkát kíván az Október 23. Alapítvány!

Bagyinszki Zoltán
Alapítvány elnöke