Gyula városában, méltó módon, gránit 56-os emlékművet állítottak.

Fotó: Bagyinszki Zoltán és Rusznyák Csaba

15 éve avatták fel Gyulán Kiss György szobrászművész 56-os emlékművét, a gránit Lyukas zászlót.
Az emlékmű az Október 23. téren a park közepén található, amely döntően M. Szabó András 56-os polgármesternek köszönhető.
A fotókon az emlékmű akkori felállításának munkafázisai és az avatás ünnepi pillanatai láthatóak.
A város a Gyulavári híd melletti kopjafánál és itt szervezi az októberi koszorúzási ünnepségeket, mint ahogy a holnapi programot is. Emlékbeszédet mond Fodor György gimnáziumi pedagógus, az Október 23 Alapítvány kurátora. Az alapítvány azóta is folyamatosan élővirág koszorút elhelyezve emlékezik az 1956-os Forradalom és Szabadságharc hőseire és mártírjaira. Sajnos sem Bandi bácsi, sem Kiss Gyuri nem lehet már ott az Október 23-i városi eseményen – tisztelettel Rájuk is emlékezünk!

Bagyinszki Zoltán