‘56-os történelmi tanulmányút Kiskunmajsára

Az Október 23. Alapítvány – Gyula Város Önkormányzatának támogatásával és az Idesüss Pékség segítségével szervezte meg a diákok hagyományos autóbuszos kirándulását 2018. november elején.

Kapcsolódva az idei Nemzet Gyásznapunkhoz a program keretében kis műsorral is készülünk és természetesen koszorút helyezünk el a kiskunmajsai ‘56-os múzeumnál, emlékműnél és a kápolnánál.

A diákok külön tisztelegnek Pongrátz Gergely szabadságharcos emlékének, az autóbuszban ismeretszerző előadást hallhatnak a gyulai eseményekről – hiteles programként M.Szabó András 56-os polgármesterünktől.

A város és az alapítvány kuratóriuma fontosnak tartja, hogy minden évben más más 56-os emblematikus helyszínre “küldje el” a település diákjait-ifjúsági delegációját- és a város koszorúját.

Jó utat kíván kellemes történelmi feltöltődéssel: reménykedem a még tartó jó időben is.

Bagyinszki Zoltán kuratóriumi elnök