100 éve ért véget az Első Világháború

FELHÍVÁS: GYULAI EMLÉKEZŐK – GYULAI EMLÉKMŰVEK, KŐBE VÉSETT NEVEIKKEL.

2018. november 11-én volt a százéves jubileum vége / Gyulán a héten zárul az évforduló.

Közel 1000 gyulai hős katona emlékére is (összesen 1918 katona és polgári áldozat számára) készült 4 évvel ezelőtt a Göndöcs-kerti, XX. századi Kohán mozaikos – hősi emlékmű.

Gyulán 7 helyen található még emlékmű vagy emléktábla – továbbá 3 százéves hősi temetői síremlék együttes a temetőkben az első világháború gyulai hősi halottaira, elhunyt katonáira emlékezve. Volt 2 katonai laktanyánk is.

A sírokat és emlékművek környezetét minden évben a Szeretethíd keretében – méltó módon – önkéntesek takarítják, rendezik. A Hősök napján hagyományosan a Hadigondozottak Egyesületével a város-vezetői meg is koszorúzzák.

A Gyulaváriban vagy a Göndöcs-kertben található igényes, művészi értékű emlékműveket az ország legszebbjeiként tartják, tartjuk nyilván. Ezek év közben is több koszorút és virágot érdemelnének!

Megtörtént a virtuális emlékezés a fotográfus segítségével Gyulán az első világháborús emlékműveknél. Az idén pályázati támogatás révén már elkészült a gyulai Szentháromság temető közel 200 kő-síremléket felújító projektje.

Ez megint egy vonzó és esztétikus látnivaló a város történelme kapcsán. A tényleg szép emlékhely ünnepélyes átadása, a tisztelgő koszorúzása jövőre várható. Köszönjük a támogatást és a helyi szakemberek munkáját.

Október 23. Alapítvány kuratóriuma nevében. Mi már elhelyeztük a koszorúnkat.
Fotó: Bagyinszki Zoltán

Tisztelt Gyulaiak, Tisztelt Önkéntesek, Civil Szervezetek!

Alapítványunk kezdeményezésére az első világháború végének-jubileumi évében javaslom, aki teheti a Göndöcs-kertben a városi XX. századi hősök emlékművénél virággal, kiskoszorúval, mécses gyújtásával tisztelegjen egykori hős katonáink emléke előtt – bármikor!

GYERTEK – SEGÍTSETEK – EMLÉKEZZETEK !!!