Összefoglaló az Október 23. Alapítvány sikeres Napkör-pályázatáról, 2020-2021.

Tájékoztatjuk a Kedves Honlapunkat Látogató Érdeklődőket, Fiatalokat,

hogy a TOP-7.1.1-16-H-ESZA-2019-00856 azonosítószámú, „Jövőnket formáló múlt – történelmi és kulturális rendezvénysorozat”-hoz kapcsolódó  8 db (!!!)  projektünk megvalósult.

Záró programunk a Házhoz megy a történelem – rendhagyó rendezvény fiataloknak címmel egy 1956-os magyar irodalmi reflexiókat felvonultató előadás volt az Erkel gimnázium diákjai számára.

Az alapítvány kuratóriumát, a felkért előadókat sok probléma és nehézség akadályozta: legfőképpen a gyűrűző járványhelyzet, állandósult pályázati bürokrácia. Emiatt többször a technikát kellett segítségül hívni: online-formában szerveztük az adott pályázati programot. Mindezt eredménnyel, elismerésekkel, valódi tartalommal, a nehézségek leküzdésével, szeretettel és kitartással.

A választott témaköreink: kultúra, helytörténet, városismeret, irodalom, 1956-os események és személyiségek, veterán találkozó, tudománytörténet, trianoni évforduló. Próbáltul más formában, közvetlenebb, civileknek szóló módon eljutni adott témákkal elsősorban, kiemelten fókuszálva a diákok és fiatalok felé. Ennek okán még kenus városnézés is volt az Élővíz-csatorna (Ó-Körös) belvárosi szakaszán.

Az eseménysor alatt több 100 fős érdeklődő közönség, számos sajtó- és médiaszereplés (26 alkalom), 8 catering vendéglátás, rengeteg fotódokumentáció, igényes koszorúzások jellemezték a szervezőmunkánkat.

A vállal és tervezett feladatainkat maradéktalanul teljesítettük, a dokumentációs tájékoztató munka is megtörtént, remélhetőleg lassan lezárul a teljes folyamat. Szeretném megköszönni a kurátor barátaimnak, a közreműködőknek a segítőknek, az iskolák vezetőiek és diákjainak, részt vevő pedagógusainak, külön a Kék Lámpa Egyesületnek a sikeres programsor megvalósítását és lebonyolítását.

Ezúton is tisztelettel és hálával emlékezve M. Szabó András 1956-os polgármesterre, alapítványunk alapítójára.

Bagyinszki Zoltán
kuratóriumi elnök