Nádházi 100 temetői fotók és emlékszöveg.

100 éve született Nádházi János

1. augusztus 10-én született M. Szabó András egykori, 1956-os polgármester jó barátja, harcostársa, a Gyulai Forradalmi Bizottság elnöke.

Egy meghatározó személyiség, egy gyulai, 1956-os forradalmár síremlékénél helyeztük el az emlékezés és tisztelet koszorúját a fürdővárosi Református új temetőben.

Alapítványunk kuratóriumi tagjai városunk vezetőivel hosszú évek óta évente több alkalommal is emlékeznek a nevezetes síremléknél. 2016-ban emléktábla elhelyezésére is sor került a Városháza bejáratánál. Fontos számunkra, hogy tudják a városban, ki volt Ő! Ismeretterjesztő szervezőmunkánk, rendezvényeink fókuszában a forradalmi események mellett az egykori ellenállók, forradalmárok, a valódban nagy, már sajnos elhunyt személyiségek, mellettük a szerencsénkre még ma is közöttünk élő veteránok mindig jelen vannak. Sajnos a két jóbarát, a legendás, 1956-os városvezetők már nem lehetnek közöttünk, viszont egykori bajtársaikat, a veteránokat minden évben méltó módon köszöntjük Gyulaváriban, a kastélyban. Ők a még élő történelem!

Mellékelt fotósorozat Nádházi János 100 éves jubileumán készült, szerényen és őszinte tisztelettel helyeztük el koszorúnkat és a gyertyát. Megidéztük szellemét, mintegy záróeseménynek szánva, a közelmúltban befejeződött – hozzá is kapcsolódó – Napkör Egyesület-pályázat „Jövőt formáló múlt” projektsor 8 és feledik rendezvényeként.

Bagyinszki Zoltán
kuratóriumi elnöke