A kommunizmus áldozatainak emléknapja

Február 25-én arra emlékezünk, hogy 1947-ben a szovjet hatóságok a Szovjetunióba hurcolták Kovács Bélát, a Független Kisgazdapárt akkori főtitkárát, és egyben a Magyar Kommunista Párt legnagyobb ellenfelét.
Február 25-én arra is emlékezünk, hogy 1947-ben az Államvédelmi Osztály emberei elhurcolták a gyulai Békes sugárút 31. alatt található lakásából Erdődi Lajost, a „nép ügyvédjét”.
Február 25-én arra is emlékezünk, hogy mennyi névtelen áldozata volt a kommunista diktatúráknak világszerte.
Gyulán 2022. február 22-én Erdődi Lajos szobránál tartották az ünnepséget, amelyen dr. Kovács József országgyűlési képviselő mondott beszédet, és amelyen az Október 23. Alapítvány tagjai is részt vettek koszorúval emlékezve a kommunizmus áldozatairól.

Dávid Péter
elnök